Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

X Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 11.06.2023

 

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła, po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe. Po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 2. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 3. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
 5. Nabożeństwa czerwcowe w ciągu Oktawy w łączności z procesją eucharystyczną, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 16.30.
 6. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Msze św. wieczorne w Oktawie połączone będą z nieszporami, zapraszamy dzieci sypiące kwiatki.
 7. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Jeśli nie rozpoczną się prace przed Bazyliką związane z wymianą nawierzchni na kostkę granitową to procesja odbędzie się wokół Rynku, jeśli pracę się rozpoczną to procesja będzie wokół Bazyliki, zapraszamy sztandary, panów niosących baldachim, dziewczynki sypiące kwiatki. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – mieszkańcy Dobromyśla i Olszanek

II ołtarz – mieszkańcy Okczyna i Łęgów Okczyńskich

III ołtarz – mieszkańcy Elżbiecina i Kątów

IV ołtarz – mieszkańcy Polemców i Szostaków

Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków.

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej procesja wokół bazyliki.
 2. Również w piątek IX Pielgrzymka Leśników do Matki Bożej Kodeńskiej, zbiórka o godz. 11.00 przed Bazyliką, o godz. 11.30 Msza św. na Kalwarii na Zbrojowni
 3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, święto patronalne naszych sióstr Sercanek, dziękujemy za ich posługę i pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. W trzecią sobotę miesiąca, zapraszamy na kolejny Wieczór z Maryją, rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją, później okazja do spowiedzi św. różaniec, Apel i Eucharystia.
 5. Dekretem O. Prowincjała O. Adrian Kotlarski OMI od lipca zostaje przeniesiony do Kędzierzyna Koźla, nowym wikariuszem będzie O. Krzysztof Wolnik OMI. Z naszego Domu Zakonnego na inne placówki zostają przeniesieni O. Dariusz Galant OMI, O. Paweł Tomys OMI, O. Marcin Szwarc OMI, a do Kodnia zostają skierowani O. Ryszard Szmydki OMI, O. Marek Swat OMI, O. Mariusz Bosek OMI, Br. Hubert Wichłacz OMI
 6. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy we wtorek Św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora kościoła, w środę Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.