Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  – Ogłoszenia – 04.06.2023

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, na sumie o godz. 12.00 będziemy modlić się szczególnie w intencji pszczelarzy.
 2. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
 3. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
 4. Nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu o godz. 17.30, w Uroczystość Bożego Ciała i w ciągu Oktawy w łączności z procesją eucharystyczną.
 5. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 6. W poniedziałek w ZPO w Kodniu o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie ” Herbatka Seniora”. Serdecznie zapraszamy, w programie występy dzieci i słodki poczęstunek.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej o 18.45 próba dziewczynek sypiących kwiatki.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 po której wyruszy procesja do IV Ołtarzy i 17.00, o godz. 16.30 kolejny dzień Nowenny Przed Uroczystością Jubileuszu 300 – lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Na Mszę św. i procesję zapraszamy orkiestrę, chór i dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach, prosimy o przygotowanie do procesji sztandarów, prosimy panów do niesienia baldachimu. Trasa tegorocznej procesji, Rynek, ul. 1 Maja, ul. Zastodolna i zakończenie przy kaplicy Św. Wawrzyńca. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – (przy posesji p. Sosnowskich na ul. 1 Maja) rodzice i dzieci I Komunijne oraz mieszkańcy ul. 1 Maja i Nadbrzeżnej

II ołtarz – (przy posesji p. Krzyżu Niepodległości na skrzyżowaniu ulic Zastodolnej i Terespolskiej) rodzice i dzieci przeżywające I Rocznice Komunii, oraz mieszkańcy ul. Terespolskiej;

III ołtarz – (przy posesji p. Edwarda i Grażyny Bachanków na ul. Zastodolnej) Bractwo Strażników Kościoła i mieszkańcy ulic Ogrodowej, Marii Dąbrowskiej

IV ołtarz – (przy kaplicy Św. Wawrzyńca) Młodzież z Niniwy i Schola z O. Adrianem oraz mieszkańcy ul. Zastodolnej. Zakończenie procesji na placu przed kaplicą Św. Wawrzyńca. Prosimy druhów strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.

 1. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę po sumie. Msze św. wieczorne w Oktawie połączone będą z nieszporami
 2. W piątek po Bożym Ciele ks. Biskup Kazimierz Gurda udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 4. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Św. Bonifacego biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.