Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – Ogłoszenia – 21.05.2023

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszym Sanktuarium Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich, o 11.30 różaniec w Bazylice, Msza św. o godz. 12.00, później posiłek i spotkanie z misjonarzami.
 2. Również w dzisiaj rozwiązanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci o Matce Bożej Kodeńskiej po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Dzisiaj dzień skupienia dla narzeczonych, Msza św. o godz. 10.30 i później spotkanie w klasztorze.
 4. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
 5. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
 6. Nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele i uroczystości o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Szostakach we wtorek o godz. 19.00, w Olszankach we wtorek o godz. 19.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, na Polemcach w piątek o godz. 19.00, w Kątach w piątek o godz. 17.00, w Okczynie w niedziele o godz. 18.00, w Dobromyślu w niedzielę o godz. 19.00.
 7. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela naszego Zgromadzenia, Msza św. w intencji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o godz. 18.00.
 8. Również w poniedziałek odpust ku czci Św. Rity o godz. 18.00 w Połoskach
 9. We wtorek próba chóru o godz. 17.00 w klasztorze.
 10. W przyszłą sobotę Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii. Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice, Msza św. dla pielgrzymów o godz. 10.30 na Kalwarii w kościele Ducha Świętego, tam też historia o godz. 10.00.
 11. Również w przyszłą sobotę kolejny wieczór z Maryją, rozpoczęcie o godz. 19.00, jest to również Wigilia Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na wspólne oczekiwanie razem z Maryją Ducha Świętego.
 12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszym Sanktuarium odpust w kościele zamkowym Ducha Świętego. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.30 i 17.00 w Bazylice, o godz. 10.00 i 12.00 na Kalwarii w kościele Ducha Świętego. O godz. 11.45 wyruszy procesja eucharystyczna z Bazyliki do kościoła Ducha Świętego prosimy o niesienie sztandarów i baldachimu, zapraszamy chór i orkiestrę, dziewczynki sypiące kwiaty do udziału w uroczystości. Po Mszy św. o godz. 12.00 na Kalwarii koncert zespołu „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary” oraz słodki poczęstunek dla uczestników.
 13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 ks. biskup Kazimierz Gurda udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież zapraszamy już na nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
 14. Pan Prezes Koła Wędkarskiego w Kodniu informuje, że we wtorek i środę odbędzie się koszenie Kałamanki od mostu na Kalwarii do tam i zaprasza wędkarzy i sympatyków do pomocy.
 15. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Św. Eugeniusza de Mazenoda biskupa, w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek Św. Filipa Nereusza, prezbitera,
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Danuty Domagały i śp. Rafała Charmuszki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.