Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – Ogłoszenia – 08.04.2023

 

 1. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja. Wszystkim Drogim Parafianom i Pielgrzymom przybywającym do naszego Sanktuarium życzymy odwagi do pójścia za Zmartwychwstałym Panem, który przezwyciężył wszelki lęk i strapienie, który każdego z nas chce prowadzić prostą drogą do nieba. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wam doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, która niech wypełnia całe wasze życie.
 2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękne przeżycie i przygotowanie Triduum Paschalnego. Siostrze Jadwidze i p. Romanowi oraz o. Marcinowi za przygotowanie dekoracji. Druhom Strażakom za zaciągnięcie warty honorowej, chórowi, orkiestrze, scholi, p. Organistce, Służbie liturgicznej, kantorom, lektorom, niosącym sztandary i baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, kolejne Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania o 10.00, 12.00 i 17.00, nie ma Mszy św. o godz. 8.00, Nieszpory kończące Święte Triduum Paschalne o godz. 16.30
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00.
 5. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia dzisiaj i w tygodniu o godz. 15.00.
 6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą sobotę kolejny Wieczór z Maryją. Rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją o Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie, Apel Maryjny i Eucharystia.
 8. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to na renowację Ołtarza druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kodnia – 1000 zł, oraz na kwiaty do Bożego Grobu – Kółko Różańcowe nr 16 – 300 zł,  p. Józefa Paluch, Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W przyszłym tygodniu O. Proboszcz wraz grupą parafian udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W intencji naszej parafii będziemy modlić się w przyszłą środę 12.04. o godz. 7.00 w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie, kto chciałby dołączyć swoje intencje to prosimy pozostawić je na furcie klasztornej.
 11. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 12. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.