Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia – 19.03.2023                                        

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., na Mszy św. o godz. 12.00 wystąpią uczestnicy odbywających się w naszym Sanktuarium warsztatów muzyki liturgicznej, przed Bazyliką zbiórka do puszek na pomoc dla p. Jabłońskich z Elżbiecina poszkodowanych w pożarze.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek przypada przeniesiona z dzisiejszego dnia Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Msze św. u nas w Bazylice o godz. 7.00 i 17.00, o 16.30 nabożeństwo do Św. Józefa. Naszym braciom zakonnym z racji ich patronalnego święta składamy podziękowania za wszelką pomoc w parafii i sanktuarium i życzymy opieki Św. Józefa na każdy dzień.
 4. Próba chóru w poniedziałek o 17.00 w klasztorze.
 5. Spotkanie dorosłych lektorów słowa Bożego w środę po Mszy św. wieczornej w klasztorze.
 6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15 w Bazylice, również w piątek z parafii Piszczac wyruszy nocna Droga Krzyżowa do Kodnia, kto chciałby się z naszych parafian dołączyć to jest taka możliwość, wymarsz spod kościoła w Piszczacu o godz. 18.00.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 8. W przyszłą sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 17.00, o 16.30 nabożeństwo maryjne. Na Mszy św. wieczornej możliwość przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy Świętej wieczornej modlitewne spotkanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie prowadzone przez Scholę „Uratowani”.
 9. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć o. Jerzego Kotowskiego OMI z Opola przed kościołem będzie można złożyć ofiary na budowę nowej parafii pw. Św. Jana Pawła II w Opolu.
 10. Na furcie klasztornej są do nabycie świece wielkanocne i baranki na stół wielkanocny przygotowane przez Caritas diecezjalną.
 11. W związku z renowacją Ołtarza Głównego Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja NS od poniedziałku do piątku w kaplicy klasztornej.
 12. Do kosza wystawionego w kościele możemy przynosić trwałe produkty żywnościowe, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla naszych potrzebujących parafian. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony na chleb Św. Antoniego.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to na renowację Ołtarza Kółko Różańcowe nr 8 – 150 zł, Kółko Różańcowe mężczyzn nr 13 – 300 zł, p. Jadwiga Wysocka z ul. Bojarskiej, p. Jerzy Troć z ul. Sławatyckiej, p. Magdalena i Tomasz Andrejuk z ul. Polnej, p. Józefa i Jan Makuchowie z ul. 1 Maja, Krystyna i Mieczysław Krótkiewicz z ul. Zastodolnej oraz na kwiaty do Bożego Grobu – p. Grażyna Nowak z Elżbiecina, rodzina Domagałów z Elżbiecina, Kółko Różańcowe mężczyzn nr 13 – 120 zł, , Kółko Różańcowe nr 7 – 400 zł, Chór parafialny – 200 zł, Kółko Różańcowe nr 4 – 150 zł, Kółko Różańcowe nr 8 – 150 zł, pracownicy klasztoru – 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 15. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.