Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

III Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia – 12.03.2023                                        

 

 1. Dzisiaj po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Próba chóru we wtorek o 17.00 w klasztorze.
 4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. wyjątkowo po Mszy Św. wieczornej o 17.45 w Bazylice, Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II ST. oraz SP nr 9 z Białej Podlaskiej na podstawie poezji Romana Brandstaettera.
 5. W III sobotę miesiąca zapraszamy na kolejny „Wieczór z Maryją”, rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją, adoracja NS i okazja do spowiedzi św., później różaniec, apel Podlasia oraz Eucharystia.
 6. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, przed Bazyliką zbiórka do puszek na pomoc dla p. Jabłońskich z Elżbiecina poszkodowanych w pożarze.
 7. W związku z renowacją Ołtarza Głównego Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja NS od poniedziałku do piątku w kaplicy klasztornej.
 8. Do kosza wystawionego w kościele możemy przynosić trwałe produkty żywnościowe, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla naszych potrzebujących parafian. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony na chleb Św. Antoniego.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to na renowację Ołtarza p. Irena i Józef Szołucha z ul. Rynek, oraz na kwiaty do Bożego Grobu – p. Helena Borawska z ul. Sławatyckiej, Kółko Różańcowe z Dobromyśla – 240 zł, Kółko Różańcowe nr 12 – 200 zł, Kółko Różańcowe nr 1 – 300 zł, Pracownicy Domu Św. Brata Alberta – 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W przyszłą sobotę p. Jan Kulbaczyński zaprasza na XII cross maraton po ziemi kodeńskiej i piszczackiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w miejscowości Rabcze.
 11. W Jubileuszowym Roku 300 – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, w naszym Sanktuarium odbędą się warsztaty Muzyki Liturgicznej. Rozpoczną się 17.03 i potrwają do niedzieli. Całość poprowadzi dyrygent i muzykolog Karolina Świstak. Więcej informacji na plakatach i w internecie. Zapisy na furcie klasztornej.
 12. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 13. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.
 14. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Adelę Kaznowską z ul. Sławatyckiej, pogrzeb się już odbył. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.