II Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia – 05.03.2023                                        

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, po sumie wystawienie NS i Nabożeństwo eucharystyczne. Swoje imieniny obchodzi o. Adrian nasz wikariusz życzymy mu obfitości Bożych łask w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Próba chóru we wtorek o 17.00 w klasztorze.
 4. W środę kolejny dzień Nowenny przed uroczystością jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej o godz. 16.30.
 5. Również w środę do Gminnego Centrum Kultury zaproszone są wszystkie panie na godz. 18.00 na słodki poczęstunek oraz spotkanie
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady duszpasterskiej w klasztorze o godz. 18.00.
 7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15 w Bazylice.
 8. Za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 9. W związku z renowacją Ołtarza Głównego Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja NS od poniedziałku do piątku w kaplicy klasztornej.
 10. Do kosza wystawionego w kościele możemy przynosić trwałe produkty żywnościowe, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla naszych potrzebujących parafian. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony na chleb Św. Antoniego.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to na renowację Ołtarza Feliks i Maria Onyszczukowie z ul. Zastodolnej, Teresa Dejneka z Łęgów Kodeńskich, Luba Juszczuk z Kątów, Joanna i Janusz Mirczewscy, Wiesława i Mieczysław Tuszyńscy, Agnieszka Kamińska, Kółko Różańcowe nr 3 – 600 zł, oraz na kwiaty do Bożego Grobu – Kółko Różańcowe nr 3 – 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Dzisiaj odbędzie się zebranie wiejskie sołectw Kodeń I, Kodeń II i Kodeń III o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury poświęcone przyjęciu planu odnowy miejscowości Kodeń na lata 2023 – 2031
 13. W Jubileuszowym Roku 300 – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, w naszym Sanktuarium odbędą się warsztaty Muzyki Liturgicznej. Rozpoczną się 17.03 i potrwają do niedzieli. Całość poprowadzi dyrygent i muzykolog Karolina Świstak. Więcej informacji na plakatach i w internecie. Zapisy na furcie klasztornej.
 14. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 15. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.
 16. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Mariannę Sosnowską z Zagacia, pogrzeb się już odbył. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.