V Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 05.02.2023                                        

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, w naszym Sanktuarium VIII Pielgrzymka Amazonek, 11.15 różaniec w kaplicy klasztornej, o 12.00 Msza św. w bazylice, później posiłek w Domu Pielgrzyma, o 14.30 konferencja w Bazylice, Koronka do Bożego Miłosierdzia i akt zawierzenia. Z racji wspomnienia Św. Agaty poświęcenie chleba po każdej Mszy św.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice.
 3. Próba chóru we wtorek o 17.00 w klasztorze.
 4. W przyszłą sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 11.00 w Bazylice.
 5. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek Św. Scholastyki dziewicy.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: p. Agnieszka Poreda, Jadwiga i Marian Kuzawscy, Waleria Magier z ul. Polnej. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 8. Katechezy dla narzeczonych z dekanatu terespolskiego odbywać się będą w parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii w soboty 25.02, 4, 11, 18.03 o godz. 9.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu lub tel. U ks. Łukasza 517514194
 9. Katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych dla dekanatu terespolskiego odbywać się będą w parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii w piątki i soboty 17 i 25.02 i 03, 11.03 o godz. 19.00
 10. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego. Zachęcamy aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 11. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Reginę Seremak z Szostaków pogrzeb się już odbył, oraz śp. Krystynę Okseniuk z ul. Zastodolnej, pogrzeb we wtorek, wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o godz. 12.00. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie