W Jubileuszowym Roku 300-lecia  koronacji Matki Bożej Kodeńskiej, w Sanktuarium odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

Rozpoczną się 17 marca o godz. 18.00, a zakończą 19 marca o godz. 14.00.

Całość poprowadzi dyrygent i muzykolog Karolina Świstak.

Na warsztaty możemy przywieźć  swoje instrumenty.

Na poniższym plakacie znajdują się pozostałe informacje.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje talenty muzyczne i wokalne.

A oto szczegółowe informacje o spotkaniu:

Przedsięwzięcie wpisane jest w obchody Roku Jubileuszowego, związanego z 300-leciem koronacji obrazu Matki Bożej. Warsztaty poprowadzi Karolina Świstak, dyrygent i muzykolog z Krakowa. Rozpoczną się one o godz. 18.00 w piątek a zakończą w niedzielę ok. 14.00.
– Tematyka warsztatów ma oscylować wokół liturgii i Matki Bożej. Ich celem będzie wspólny muzyczny projekt. Podczas warsztatów nauczymy się głównie utworów o tematyce maryjnej. Uczestnicy stworzą chór i orkiestrę, które zaprezentują się podczas marcowego Wieczoru z Maryją i w czasie sumy w niedzielę. Na koniec planujemy także mały koncert, wieńczący nasze warsztaty – zapowiada K. Świstak. Dodaje, że repertuar zajęć obejmie nie tylko znane utwory o Matce Bożej, ale też zupełnie nowe; jeden z nich będzie napisany z myślą o jubileuszu.
Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą śpiewać i grać na chwałę Matki Bożej.
– Zachęcamy wszystkich kochających śpiew i muzykę. Nie wymagamy wielkiego doświadczenia, nie narzucamy ograniczeń wiekowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Mile widziani będą także ci, którzy grają np. na skrzypcach, flecie, wiolonczeli, pianinie czy gitarze. Grających proszę o to, by zgłosili przy zapisach, że przyjadą do nas ze swoim instrumentem. Wcześniejsze poznanie składu muzyków pozwoli mi na przygotowanie odpowiednich opracowań nutowych – wyjaśnia dyrygentka.
W piątek uczestników warsztatów czeka tzw. rozśpiewka, podział na sekcje i poznanie repertuaru. W sobotę przyjdzie czas na naukę, na śpiew w dwugłosie i przy udziale orkiestry. – Zatroszczymy się o jak najlepszy poziom warsztatów, ale zapewnimy też przystępną formę nauki śpiewu. Ważnym elementem naszego projektu będzie również wspólna analiza tekstów pieśni, wprowadzenie w aspekty liturgiczne i praca z Pismem Świętym. Zależy mi, by te warsztaty były także pewną formą rekolekcji i pomogły nam zbliżyć się do Maryi. Zapraszam, byśmy razem zaśpiewali i zagrali na Jej chwałę i byśmy to zrobili jak najpiękniej – zachęca p. Karolina.
Koszt uczestnictwa to nocleg i wyżywienie w miejscowym domu pielgrzyma. Zapisy przyjmowane są w jego recepcji pod nr tel. 531-775-027 lub pod adresem: pielgrzymi@koden.com.pl. Organizatorami przedsięwzięcia są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.