Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

II Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 15.01.2023                                        

 

 1. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice.
 2. Dzisiaj także w Domu Kultury Przegląd Kolęd i Grup Kolędniczych. Początek o godz. 13.30
 3. Próba chóru w poniedziałek o 17.00 w klasztorze.
 4. Spotkanie Lektorów w środę po Mszy św. wieczornej w klasztorze.
 5. W roku jubileuszowym w naszym Sanktuarium chcemy powrócić do tematu Bractwa Strażników Kościoła. Zapraszamy chętnych mężczyzn na spotkanie w piątek o godz. 19.00 do klasztoru.
 6. W przyszłą sobotę kolejny Wieczór z Maryją, rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją, później możliwość adoracji NS, spowiedź, różaniec transmitowany przez Katolickie Radio Podlasie oraz Msza Św.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Msza św. o godz. 12.00 w Bazylice, o 13.10 inscenizacja ataku powstańców na rosyjski garnizon na Rynku, później uroczystości przy „Kamieniu Powstańców”.
 8. Orkiestra i Schola Parafialna już dzisiaj zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 01.2023 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane w ramach koncertu będą przeznaczone na pomoc dla  5 – letniej Oliwii chorej na rdzeniowy zanik mięśni.
 9. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Św. Antoniego Opata, w czwartek Św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, w sobotę Św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: Marzena i Mariusz Panasewicz z ul. Zastodolnej, Mieczysław Falkiewicz z Elżbiecina. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 12. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.