Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

Święto Chrztu Pańskiego – Ogłoszenia – 08.01.2023

 

  1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, jest to także II dzień Nowenny przed uroczystością 300 lecia koronacji. Nowenna o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj także ostatni dzień kiedy możemy oglądać naszą żywą szopkę.
  3. Dzisiaj kolęda dodatkowa od godz. 14.00.
  4. Próba chóru w poniedziałek o 17.00 w klasztorze.
  5. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: Lucyna i Czesław Jakimowicz z ul. Narutowicza, Mirosława Pańkowska z ul. Narutowicza, Henryka i Czesław Bosaccy z Elżbiecina, Maria i Edward Domagała z Elżbiecina, Aldona Starzyńska z ul. Sławatyckiej, Grażyna i Janusz Szkodzińscy, Małgorzata i Zbigniew Szkodzińscy. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
  8. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jana Pietrusika z Dobromyśla. Pogrzeb się już odbył. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.