1. Zwiastuję wam radość wielką oto dziś w mieście Dawida narodził się Mesjasz, którym jest Chrystus Pan. Od Betlejemskiej szopki płynie dziś dla każdego i każdej z nas ogromna nadzieja, że Bóg każdego nas podtrzymuje i prowadzi w codzienności, z naszej strony potrzeba tylko abyśmy przyjęli do serca Boga i pozwolili mu działać w naszym życiu, nie tylko w Święta, ale przez wszystkie dni naszego życia. I tej odwagi Wam drodzy Parafianie, Goście i Pielgrzymi naszego Sanktuarium życzymy. Niech Boża Dziecina nam błogosławi. Zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wystroju naszej Bazyliki na Święta. Siostrze Jadwidze, O. Marcinowi. Dziękujemy p. Ryszardowi Zaniowi, p. Krawczykom za ofiarowane choinki. Scholi Parafialnej, Chórowi Parafialnemu, Orkiestrze, pani organistce Karolinie za uświetnienie Mszy Pasterskich. Panu: Jackowi i Romanowi wraz z ekipą za przygotowanie i wybudowanie żywej szopki. Gorące podziękowania dla pana Jacka Magra z Dobromyśla za transport zwierząt do szopki i opiekę nad nimi. Dziękujemy także naszym parafianom, którzy wypożyczyli zwierzęta do szopki panu Stanisławowi Kałużyńskiemu i pani Małgorzacie Łuciuk, dziękujemy również pozostałym Ojcom za posługę słowa i posługę w konfesjonale. Braciom zakonnym za cichą i pokorną pomoc.
 3. Dzisiaj Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. o 10.00, 12.00 i 17.00.
 4. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Świętego Szczepana. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 w Bazylice, 17.00 w kaplicy klasztornej, o 18.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu naszej scholi „Uratowani”. Suma odpustowa w Zabłociu o godz. 11.00
 5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od wtorku 27.12. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny w Internecie. Prosimy o transport dla kapłanów zwłaszcza w czasie kolędy na wioskach.
 6. We wtorek Święto Św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina na każdej Mszy św.
 7. W środę Święto Świętych Młodzianków, na Mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci.
 8. W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Od 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice, o 23.00 Eucharystia.
 9. W przyszłą niedzielę Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Tą niedzielą rozpoczniemy również uroczyście rok jubileuszowy w naszym Sanktuarium z racji 300-lecia koronacji papieskimi koronami cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Na Mszy Św. o godz. 10.00 transmitowanej przez Katolickie Radio Podlasie zostanie odczytany dekret Stolicy Apostolskiej otwierający ten czas łaski.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 14 – 21. 04.2023. Koszt to 470 $ i 2500 zł. Informacje i plan są wywieszone w gablocie i dostępne w Internecie. Zapisy u O. Proboszcza mail proboszcz.koden@oblaci.pl
 11. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 12. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: Anna Sosnowska z Elżbiecina, Stanisława Piszczek z ul. Sławatyckiej, Annie i Jerzemu Szpyruk z rodziną z Terespola. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.