Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

                                III Niedziela Adwentu Ogłoszenia – 11.12.2022

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, po Mszach Świętych puszka na Caritas diecezjalną. Po Sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze. Młodzież będzie przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 6.45. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepły napój do Sali pod kaplicą. Prosimy o ofiarowanie słodkości dla naszych najmłodszych parafian.
 4. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty żywnościowe, które pozwolą przygotować paczki dla najbardziej potrzebujących parafian.
 5. Próba chóru w poniedziałek o 17.00 w klasztorze.
 6. Opłatki wigilijne można nabyć na furcie klasztornej.
 7. Odwiedziny chorych przez kapłana będą w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30.
 8. Za tydzień w sobotę kolejny Wieczór z Maryją, rozpoczęcia konferencją o 19.00, później adoracja, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, różaniec, i Msza św.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 14 – 21. 04.2023. Koszt to 470 $ i 2500 zł. Informacje i plan są wywieszone w gablocie i dostępne w Internecie. Zapisy u O. Proboszcza mail proboszcz.koden@oblaci.pl
 10. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 11. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: p. Michalczuk z ul. Sławatyckiej, Anna i Dariusz Kalinowscy z ul. Zastodolnej, Maria Sobol z Kątów, Serdeczne Bóg zapłać.
 13. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu we wtorek Św. Łucję dziewicę i męczennicę, w środę Św. Jana od Krzyża prezbitera i Doktora Kościoła,
 14. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.