Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

                                II Niedziela Adwentu Ogłoszenia – 04.12.2022

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Również po Sumie spotkanie Kółek Różańcowych modlących się za dzieci w Domu Pielgrzyma.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 4. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 6.45. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepły napój do Sali pod kaplicą. Prosimy o ofiarowanie słodkości dla naszych najmłodszych parafian.
 5. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty żywnościowe, które pozwolą przygotować paczki dla najbardziej potrzebujących parafian.
 6. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 7. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o godz. 6.45, 11.00 i o 17.00. Jest to dzień szczególnej modlitwy za w intencji Sióstr Sercanek i Misjonarzy Oblatów MN z okazji ich święta patronalnego. Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na „Godzinę Łaski” do naszej Bazyliki.
 8. W czwartek na Mszy św. wieczornej o 17.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w całej diecezji rozpocznie się nowenna dziewięciomiesięczna przygotowująca nas do jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Serdecznie zapraszamy na tę nowennę na godz. 16.30 do Bazyliki
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek w kościele o godz. 18.00
 11. W przyszłą niedzielę III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, po Mszach Świętych puszka na Caritas diecezjalną. Po Sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze. Młodzież będzie przed kościołem rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 12. Odwiedziny chorych będą przed Świętami 16 i 17.12.
 13. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 14 – 21. 04.2023. Koszt to 470 $ i 2500 zł. Informacje i plan są wywieszone w gablocie i dostępne w Internecie. Zapisy u O. Proboszcza mail proboszcz.koden@oblaci.pl
 14. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 15. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: Kółko Różańcowe z Dobromyśla – 350 zł, Maria Kłosowska z Kątów, Zofia i Henryk Krótkiewicz z ul. Zastodolnej, Maria i Edward Domagałą z Elżbiecina, rodzina Korneluków z Łęgów Kodeńskich, Teresa i Janusz Filipek z ul. M. Dąbrowskiej, Jadwiga i Wiesław Sikora z ul. Sławatyckiej, Helena Sadło Zul. Wąskiej, Antonina Matczuk. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w środę Św. Ambrożego, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 18. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.