Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

                            Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia – 20.11.2022

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kazania głosi o. Dawid Omieciński OMI Proboszcz z naszej parafii we Lwowie. Przed kościołem będzie zbierał ofiary na pomoc poszkodowanym przez wojnę. Można także ofiarować dary takie jak świece, koce, śpiwory, termosy.
 2. Po sumie wystawienie NS oraz akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 4. Próba chóru we wtorek o 16.00 w klasztorze.
 5. We wtorek wspomnienie Św. Cecylii. Msza św. w intencji chóru, orkiestry i scholii o godz. 17.00.
 6. Za tydzień w I niedzielę adwentu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, poprowadzi je O. Andrzej Korda OMI z Poznania.
 7. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 8. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: p. Grażyna i Władysław Hałaszuk z Polemców, Ewelina i Andrzej Krywiccy. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek Św. Cecylii dziewicy i męczennicy, ,w czwartek Św. męczenników Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy.
 11. Parafianom i wszystkim odwiedzającym nasze cmentarze przypominamy o segregacji odpadów, na śmieci bio jest przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 12. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 13. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Ilonę Romaniuk z Zabłocia, pogrzeb się już odbył. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.