XXXIII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 13.11.2022

 

 1. Dzisiaj po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00 w Bazylice
 3. W poniedziałek próba chóru o godz. 16.30 w klasztorze.
 4. Dziękuje wszystkim, którzy w minioną sobotę grabili liście na Kalwarii.
 5. W przyszłą sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór z Maryją, rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją, Adoracja Najświętszego Sakramentu okazja do spowiedzi św., Różaniec z Katolickim Radiem Podlasie i Eucharystia.
 6. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kazania będzie głosił o. Dawid Omieciński OMI Proboszcz z naszej parafii we Lwowie. Będzie zbierał ofiary na pomoc poszkodowanym przez wojnę. Można także ofiarować dary takie jak świece, koce, śpiwory, termosy.
 7. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 8. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza p. Helena Kowalczyk z mamą Leokadią z ul. Polnej, Bożena i Andrzej Sawiccy, Marek i Dorota Zań z Dobromyśla, Renata i Artur Artemiuk z ul. Zastodolnej, Maria Szkodzińska z ul. Sławatyckiej, Czesława i Zbigniew Piętka ze Szczecina, Renata i Tomasz Piętka ze Szczecina. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w czwartek Św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 11. Parafianom i wszystkim odwiedzającym nasze cmentarze przypominamy o segregacji odpadów, na śmieci bio jest przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 12. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 13. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stefana Nazaruka z Zabłocia, pogrzeb się już odbył. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.