XXXII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 06.11.2022

 

 1. Dzisiaj I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Różaniec z wypominkami do czwartku włącznie o godz. 16.15.
 3. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować w imieniu rodziny Falkiewiczów z Olszanek za okazane wsparcie materialne. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary.
 4. W piątek przypada Święto Niepodległości, Msze Św. w Bazylice o godz. 7.00, 12.00 w intencji Ojczyzny i 17.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości na Rynku a później w Gminnym Centrum Kultury w koncert pieśni patriotycznej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zgodnie z dyspensą udzieloną przez Biskupa Ordynariusza.
 5. Dziękuje wszystkim, którzy w minioną sobotę grabili liście na Kalwarii, zapraszam w w przyszłą sobotę na godz. 9.00
 6. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 7. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Teresa Seroczyńska z ul. Polnej, Jadwiga i Paweł Magier z Dobromyśla, Grażyna i Waldemar Micewicz z ul. Polnej, Bożena Micewicz z ul. Sławatyckiej, na renowację Ołtarza p. Kółko Różańcowe nr 10 – 440 zł, , Małgorzata i Henryk Harasimiuk z ul. Polnej, Danuta Kasprowicz. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek Św. Leona Wielkiego papieża i Doktora Kościoła, w piątek Św. Marcina z Tours biskupa, w sobotę Św. Jozafata Kuncewicza biskupa patrona diecezji.
 11. Parafianom i wszystkim odwiedzającym nasze cmentarze przypominamy o segregacji odpadów, na śmieci bio jest przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 12. W naszym Sanktuarium organizujemy weekendowy Kurs Przedmałżeński od 11 – 13.11.2022, prowadzony przez p. Mieczysława Guzewicza. Więcej informacji i zapisy na furcie klasztornej pod numerem telefonu 833754120.
 13. Zebranie mieszkańców Sołectwa Kodeń w Gminnym Centrum Kultury w Kodniu w środę 09.11.2022 o godz. 18.00 na temat pomp ciepła, mat grzewczych i instalacji fotowoltaicznej.
 14. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 15. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Marka Gorala z ul. 1 Maja, pogrzeb się już odbył. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.