Uroczystość Poświęcenia Kościoła  – Ogłoszenia – 30.10.2022

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom z naszej parafii.
 2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe dzisiaj o godz. 16.15 i jutro, wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.
 3. Poświęcenie pomników dzisiaj od godz.14.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 4. W poniedziałek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na różaniec i czuwanie przy relikwiach świętych, którzy znajdują się w naszej Bazylice. Wieczór modlitewny poprowadzi nasza Schola wraz z o. Adrianem.
 5. W związku ze zmianą czasu na zimowy. Msze św. w Bazylice w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00. W niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 w Bazylice, nie będzie Mszy św. na Kalwarii. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w Bazylice i godzinna możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź Św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo od 15.00 do 16.00. Nie ma także wieczornego Apelu o 21.00
 6. We wtorek 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 w Bazylice, 11.30 na cmentarzu wraz z procesją i modlitwami za zmarłych, o 17.00 w Bazylice. O godz. 18.15 zapraszamy na Apel przy kaplicy Św. Wawrzyńca.
 7. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 w Bazylice, o godz. 10.00 na cmentarzu w kaplicy św. Wawrzyńca. Różaniec z wypominkami od 03 listopada do 10.00 o godz. 16.15.
 8. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od 15.00 do 16.15.
 9. W I Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00
 10. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00, po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 11. Za tydzień w sobotę zapraszamy do pomocy w grabieniu liści na Kalwarii na godz. 9.00
 12. Odwiedziny chorych przez kapłana w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30.
 13. W I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 14. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 15. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Henryka Pomorska, Wiesława Turyńska, Waleria Magier, Jadwiga i Marian Kuzawscy z ul. Polnej, na renowację Ołtarza p. Stanisława Hordyjewicz z ul. Sławatyckiej, Alicja i Marcin Falkiewicz z Elżbiecina, Marzena i Marian Panasiewicz z ul. Zastodolnej, , Czesława Wieczorek. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 18. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę wspomnienie Wiernych Zmarłych, w piątek Św. Karola Boromeusza.
 19. Parafianom i wszystkim odwiedzającym nasze cmentarze przypominamy o segregacji odpadów, na śmieci bio jest przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 20. W naszym Sanktuarium organizujemy weekendowy Kurs Przedmałżeński od 11 – 13.11.2022, prowadzony przez p. Mieczysława Guzewicza. Więcej informacji i zapisy na furcie klasztornej pod numerem telefonu 833754120.
 21. W dniach 05-06.11.2022 odbędzie się kolejna XXIX pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę pod hasłem „W przyszłość przez rodziną”. Zapisy i informacje u p. Dominika Nazaruka.
 22. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 23. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Janusza Szkodzińskiego z Dobromyśla. Pogrzeb w poniedziałek, o 11.30 wyprowadzenie z kaplicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.