Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

                              XXX Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 23.10.2022

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 2. Dzisiaj obchodzimy w kościele Niedzielę misyjną, pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach, taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misję. Dzisiaj także kolejny przegląd poezji i pieśni religijnej ku czci Św. Jana Pawła II, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, później złożenie kwiatów pod pomnikiem Św. Jana Pawła II a następnie występy zespołów w Gminnym Centrum Kultury.
 3. W przyszły piątek w naszej diecezji przypada Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji z tej okazji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 4. Poświęcenie pomników dzisiaj 23.10 i 30.10. od godz.14.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 5. Za tydzień w kościele będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia kościoła. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom z naszej parafii.
 6. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 7. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Wanda i Aleksander Onyszczuk z ul. Sławatyckiej, Grażyna i Henryk Wosztyl z ul. Sławatyckiej. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w piątek Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.
 11. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.