Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

                             XXIX Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 16.10.2022

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 2. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski, przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nasza młodzież będzie rozprowadzać kremówki papieskie.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłych Lektorów w klasztorze.
 4. W piątek o godz. 19.00spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele.
 5. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 6. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Krystyna Witkowicz z ul. Terespolskiej, p. Kazimiera i Adam Zań z ul. Powstańców Styczniowych, na renowację Ołtarza p. Witold Turkowski z Zielonki i innym ofiarodawcom. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 9. Poświęcenie pomników będzie 23.10 i 30.10. od godz.14.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 10. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę misyjną, taca przeznaczona jest na misje.
 11. W tym  tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Święto Św. Łukasza ewangelisty, w czwartek św. Jana Kantego prezbitera, w sobotę Św. Jana Pawła II papieża.
 12. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 13. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Grzegorza Kowalczyka z ul. Polnej, Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.00 wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.