Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                             XXIV Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 11.09.2022

 

 1. Dzisiaj nasza orkiestra parafialna świętować będzie jubileusz 95 lat istnienia. Msza św. w intencji członków orkiestry i ich rodzin o godz. 12.00, po Mszy św. krótki koncert w Bazylice. Serdecznie zapraszamy.
 2. Również dzisiaj po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 3. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 4. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
 5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Odpustu, ojcom i braciom z naszego klasztoru oraz wszystkim przyjezdnym, siostrom Sercankom i Karmelitankom, służbie liturgicznej, pani organistce, chórowi parafialnemu oraz orkiestrze, niosącym sztandary i Obraz, na ręce Pana Wójta, Sołtysów i delegacji poszczególnych sołectw składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie wieńców i darów dożynkowych, niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 6. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, zostały przygotowane nowe korony dla Matki Bożej, pobłogosławione przez Papieża Franciszka. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 7. Za tydzień w sobotę kolejny Wieczór z Maryją rozpoczęcie o 19.00 konferencją, następnie różaniec i Msza św.
 8. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek św. Jana Chryzostoma biskupa, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek NMP Bolesnej, w Pątek Św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
 9. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie i nowy numer Misyjnych Dróg.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Jadwiga i Zbigniew Żuk z ul. Sławatyckiej, Teresa i Emil Bachanek z ul. Zastodolnej oraz na renowację Ołtarza p. Alina Chotkowska, Maria Śliwa, Wanda Matejek, Klementyna Jaworska, Danuta Lipka, rodzina Lewczuków oraz Kółko Różańcowe nr – 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 12. W minionym Tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Szymona Mirczewskiego i Marii Filipek polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.