Jak wielu z nas wiadomo, 15 sierpnia przyszłego roku z okazji trzechsetlecia pierwszej koronacji Wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej koronami papieskimi, odbędzie się w Kodniu koronacja nowymi, przygotowanymi już i pobłogosławionymi przez papieża Franciszka koronami.

Chcemy do tego wydarzenia przygotować się przede wszystkim duchowo. Od grudnia 2022 r.  do sierpnia 2023 r. będziemy odprawiali nowennę do Matki Bożej we wszystkich parafiach Diecezji Siedleckiej.

Za pozwoleniem władz kościelnych rok 2023 będzie też dla nas rokiem jubileuszowym, w którym, nawiedzając kodeńską bazylikę, będziemy mogli codziennie uzyskać odpust zupełny oraz inne dobra duchowe.

Poza tym ten szczególny czas jest dobrą okazją, by umocnić czy też odnowić wspólną modlitwę w naszych rodzinach i korzystając ze skarbca Kościoła przygotowywać się poprzez modlitwę na różańcu, odmawiając litanię czy też modlitwy do Matki Bożej Kodeńskiej.

Jedną z form wspólnego przygotowania w naszej parafii będę rekolekcje „33 dni do Jezusa przez Maryję”. Rozpoczną się one 4 września, z zakończą 7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wtedy to uczestnicy rekolekcji specjalnym aktem ofiarują siebie Jezusowi Chrystusowi wg Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii de Montfort.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje, a zainteresowanych zapraszamy na pierwsze, organizacyjne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia po Mszy św. wieczornej.