Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                              XXI Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 21.08.2022

 

 1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania uroczystości odpustowych ku czci NMP Wniebowziętej: ministrantom, lektorom, s. Jadwidze i Ss. Sercankom, naszej organistce pani Karolinie; Orkiestrze, Chórowi i Scholi Parafialnej; niosącym obraz MB Kodeńskiej, baldachim; sztandary i feretrony; druhom strażakom, ofiarodawcom kwiatów, zboża owoców i warzyw, ojcom z naszego klasztoru i ojcom przyjezdnym za posługę w konfesjonale; dziękuję także braciom zakonnym za ich cichą i pokorną posługę; wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego Odpustu niech Pan Bóg błogosławi. paniom i panu którzy porządkowali i sprzątali na Kalwarii.
 2. Dzisiaj także kolejny Jarmark Sapieżyński, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 na Kalwarii. W ramach Jarmarku wystąpią m. in. Orkiestra reprezentacyjna Straży Granicznej, pokazy konne, wystawy rękodzieła i produktów regionalnych i wiele innych atrakcji.
 3. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 4. Spotkanie dorosłych lektorów w środę po Mszy Św. wieczornej w klasztorze.
 5. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W ramach duchowego przygotowania do Jubileuszu 300 lat koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w naszej parafii odbędą się rekolekcje „33 dni do Jezusa przez Maryję” zakończone uroczystym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP Ludwika Marii de Montfort. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00
 7. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, zostały przygotowane nowe korony dla Matki Bożej, pobłogosławione przez Papieża Franciszka. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 8. Za dwa tygodnie 11.09.2022 nasza orkiestra parafialna świętować będzie jubileusz 95 lat istnienia. Msza św. w intencji członków orkiestry i ich rodzin o godz. 12.00
 9. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek NMP Królowej, w środę Św. Bartłomieja Apostoła, w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę Św. Moniki.
 10. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.