Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                              XIX Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 07.08.2022

 

 1. |Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Witamy dzisiaj również pielgrzymów przybyłych na II pielgrzymkę Polonii Belgijskiej do Kodnia. Msza św. o godz. 13.30 w Bazylice
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 4. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 5. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 6. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 7. Próba chóru 10 i 12.08, w środę i piątek w klasztorze o 16.30.
 8. W środę będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wawrzyńca, patrona kaplicy na cmentarzu. Z tej racji o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w kaplicy na cmentarzu, nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św. w bazylice. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszymy w procesji różańcowej do Bazyliki.
 9. Zbliża się główny odpust w naszym Sanktuarium ku czci Matki Bożej Wniebowziętej, który rozpoczniemy w niedzielę 14 sierpnia. Msze św. dopołudniowe o stałej porze: 8.00, 10.00 Kalwaria, 10.30 i 12.00. Po południu zapraszamy o godz. 16.00 na Kalwarię na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 17.00 na uroczyste nieszpory maryjne w Bazylice, o 17.45 wyruszy z Bazyliki procesja Maryjna na Kalwarię; Msza św. na Kalwarii o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Na godz. 20.00 zapraszamy na procesję różańcową ze światłami, o 21.00 Apel Podlasia. Natomiast o 21.45 rozpocznie się czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę San Michele Z Białej Podlaskiej. O północy Pasterka maryjna sprawowana przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przybyłych na uroczystości odpustowe. 5.30 w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 6.00 i 8.00 Msza św. w Bazylice. O 9.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na Kalwarii, o 9.30 Msza św. misyjna, o 11.45 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna na Kalwarię, o 12.00 suma odpustowa sprawowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, na jej zakończenie poświęcenie kwiatów i ziół, po Sumie odpustowej Procesja Maryjna do Bazyliki, o 16.30 Nieszpory maryjne w Bazylice, po nich Msza św. o godz. 17.00, o 20.30 różaniec w bazylice i o 21.00 Apel Podlasia którym zakończymy nasze uroczystości odpustowe. Szczegółowy plan odpustu na plakatach w gablocie, w Internecie na stronie Sanktuarium i na facebooku.
 1. Prosimy panów do niesienia obrazu i baldachimu, zapraszamy Chór, Orkiestrę i Scholę parafialną, niosących sztandary i feretrony. Prosimy o przystrojenie swoich domów, wywieszenie flag i posprzątanie nie tylko swoich posesji ale także serc w sakramencie spowiedzi św., aby godnie przyjąć Jezusa do swojego serca w czasie Odpustu.
 2. Chętnych do pomocy w porządkowania terenu Kalwarii przed Odpustem zapraszamy w czwartek od godz. 9.00. Prosimy o ofiarowanie owoców, warzyw, kwiatów i zboża do przystrojenia Ołtarza. Wszystkie te dary prosimy przynosić w sobotę bezpośrednio na Ołtarz polowy.
 3. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, zostały przygotowane nowe korony dla Matki Bożej, któ®e w minioną środę pobłogosławił Papież Franciszek. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. |Dominika prezbitera, we wtorek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy – Patronki Europy, w środę Św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w czwartek Św. Klary dziewicy.
 5. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Jolanta i Jacek Falkiewicz z ul. Spółdzielczej, p. Czesława Wysokińska z ul. Polnej, p. Tadeusz Izdebski, p. Grażyna Majczyna z Polskowoli, p. Mariusz Wudarczyk. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Wójt Gminy informuje, że przepustki dla mieszkańców na czas Odpustu są do odebrania w Gminie,
 8. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.