Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                             XVIII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 31.07.2022

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego odpustu parafialnego ku czci św. Anny służbie liturgicznej, chórowi, niosącym sztandary, baldachim.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 4. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 5. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 6. We wtorek w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami, stan łaski uświęcającej i nawiedzenie kościoła.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja NS w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00, nabożeństwo do NSPJ po Wieczornej Eucharystii.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Przemieniania Pańskiego, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po wieczornej Eucharystii.
 10. Również w sobotę XXII edycja Biegu Sapiehów. O godz. 9.00 otwarcie biura zawodów w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu. 10.00 możliwość wysłuchania historii Sanktuarium w Bazylice, 10.30 Msza św. w intencji uczestników. 12.50 powitanie uczestników na linii startu o godz. 13.00 rozpoczęcie biegu głównego.
 11. Odwiedziny chorych będą w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
 12. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 13. W przyszłą niedzielę również II pielgrzymka Polonii Belgijskiej do Kodnia. Msza św. o godz. 13.30 w Bazylice
 14. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, pragniemy przygotować dla Matki Bożej nowe korony, projektem i wykonaniem zajmie się p. Mariusz Drapikowski twórca m.in. bursztynowej monstrancji  czy goszczącej niedawno u nas Monstrancji Pokoju z Medjugorje. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do wykonania nowych koron.
 1. Na cmentarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Marię Alfonsa Liguoriego biskupa i doktora kościoła, w czwartek św. Jana Marię Vianeya kapłana.
 2. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: renowacja Ołtarza p. Czesława Sowa z ul. 1 Maja. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 5. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Antoninę Jojczuk z ul. Polnej, pogrzeb dzisiaj Msza św. o godz. 14.15 w Bazylice. W piątek odbył się pogrzeb śp. Br. Grzegorza Szymaniuka OMI Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu