Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 XVI Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 17.07.2022

 

 1. Dziękujemy O. Ernestowi Świderskiemu OMI za głoszone dzisiaj Słowo Boże,przed kościołem można złożyć ofiary na nasze Centrum Młodzieżowe w Kokotku.
 2. Dzisiaj po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy również Nowennę przed uroczystością Św. Anny, w niedzielę razem z nieszporami, w tygodniu po wieczornej Eucharystii.
 5. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 6. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 7. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 8. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, pragniemy przygotować dla Matki Bożej nowe korony, projektem i wykonaniem zajmie się p. Mariusz Drapikowski twórca m.in. bursztynowej monstrancji  czy goszczącej niedawno u nas Monstrancji Pokoju z Medjugorje. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do wykonania nowych koron.
 9. Na cmentarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w piątek Święto Marii Magdaleny, w sobotę Święto Św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy.
 11. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców.
 12. Odpust parafialny w Tucznej będzie 30.07.2022 w sobotę, suma odpustowa tam o godz. 11.00, chcemy udać się tam z pielgrzymką rowerową, wyjazd spod bazyliki o godz. 8.30
 13. Spotkanie grupy 11 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę odbędzie się 17 lipca o godz. 16.30 w dolnym kościele w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych pątników, jak również tych którzy wybierają się po raz pierwszy.
 14. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 17. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Rolanda Zajko z ul. 1 Maja pogrzeb się już odbył. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.