Drodzy Pielgrzymi,

w związku z zaistniałą przed kilkoma miesiącami sytuacją na granicy polsko-białoruskiej udostępniliśmy Dom Pielgrzyma w Kodniu dla policji, a tzw. „Hotelik” dla wojska. Służby te chroniły granicy oraz patrolowały okolicę. Ponadto powstała sytuacja zmusiła władze, by ograniczyć wjazd do Kodnia dla osób tutaj niemieszkających.

 

Chcemy jednak poinformować, że od 1 lipca br. wszelkie ograniczenia już nie obowiązują, nie ma żadnych problemów z wjazdem do Kodnia, a pomieszczenia, które zajmowało wojsko i policja zostały zwolnione i znów są do dyspozycji pielgrzymów.

Dlatego też serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium. Nie trzeba obawiać się, że dojazd do Kodnia jest utrudniony i że nie będzie gdzie przenocować. Zapraszamy tak zorganizowane grupy jak i pielgrzymów indywidualnych. Dla wszystkich znajdzie się miejsce.

Zapraszamy więc do sanktuarium przed Cudowny Wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej, na różne spotkania modlitewne albo po prostu na odpoczynek na łonie pięknej, otaczającej nas przyrody.

 

Szczegółowe informacje o Domu Pielgrzyma można znaleźć tutaj: https://koden.com.pl/informacje-dla-grup-pielgrzymkowych/dom-pielgrzyma/