Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 03.07.2022

 

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Witamy O. Andrzeja Madeja OMI dziękujemy mu za głoszone dzisiaj słowo Boże. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na cele misyjne.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia wczorajszego odpustu, Ojcom i Braciom z naszego klasztoru, siostrom Sercankom i Karmelitanką, służbie liturgicznej, niosącym sztandary i Obraz, orkiestrze, chórowi parafialnemu, druhom strażakom, służbie medycznej, wszystkim za wszelką okazaną pomoc niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 3. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 4. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 5. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian na podpustowe ognisko na Kalwarię na godz. 19.00
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej, nabożeństwo w intencji powołań o godz. 17.30.
 8. Odwiedziny chorych będą w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30.
 9. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, pragniemy przygotować dla Matki Bożej nowe korony, projektem i wykonaniem zajmie się p. Mariusz Drapikowski twórca m.in. bursztynowej monstrancji czy goszczącej niedawno u nas Monstrancji Pokoju z Medjugorje. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do wykonania nowych koron.
 10. Rozpoczął się remont kaplicy Św. Wawrzyńca na cmentarzu, który obejmują wymianę dachu i odnowienie elewacji zewnętrznej. Część kosztów pokrywa dotacja. Po stronie parafii jest natomiast wkład własny. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel.
 11. Na cmentarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 12. Nasi Druhowie Strażacy informują, że akcja zbierania elektrośmieci zostaje przedłużona o kolejny tydzień. Za zebrany sprzęt otrzymają wsparcie na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego.
 13. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę bł. Marię Teresę Ledóchowską, w piątek Św. Jana z Dukli prezbitera.
 14. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. W dniu 12.07 we wtorek w Ośrodku Zdrowia w Kodniu odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz Echo Serca. Badania są odpłatne, rejestracja telefoniczna.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Załużnego z ul. Narutowicza, w poniedziałek pogrzeb śp. Teresy Dejneko z ul. Terespolskiej. Różaniec o godz. 8.30 w Bazylice, Msza św. o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.