Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Ogłoszenia – 05.06.2022

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzień odpustu w naszym Sanktuarium i prymicji O. Ernesta Świderskiego OMI naszego parafianina. Plan Mszy św. o godz. 8.00 w Bazylice, o godz. 9.45 wyruszy z Bazyliki procesja Eucharystyczna do kościoła Ducha Świętego na Kalwarii, suma odpustowa w kościele Ducha Świętego o godz. 10.00 po niej procesyjny powrót do Bazyliki. Msza św. O godz. 10.30 dla pielgrzymów w Bazylice. Msza św. prymicyjna o godz. 12.30 w Bazylice, wprowadzenie o. Ernesta o godz. 12.20 procesyjnie z klasztoru do Bazyliki. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 i Msza św. w Bazylice o godz. 17.00.
 2. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 3. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.30,w niedziele i święta o godz. 16.30.
 6. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.
 7. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 8. Spotkanie dorosłych lektorów we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 9. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w naszym Sanktuarium spotkanie Apostolatu „Margaretka”. Msza św. o godz. 18.00, spotkanie przy kawie, o 20.00 konferencja, różaniec, apel maryjny.
 10. W najbliższy piątek młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godz. 16.00. Próby liturgii we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45, w czwartek po Mszy św. wieczornej spowiedź dla kandydatów i świadków w Bazylice.
 11. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będziemy gościć p. Benona Wylegałę, który rozpocznie w naszym Sanktuarium filmowe rekolekcje ewangelizacyjne. Więcej informacji na plakatach i w internecie.
 12. W najbliższym czasie na cmentarzach pojawią się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 13. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę Św. Jadwigi królowej, w sobotę Św. Barnaby apostoła.
 14. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Wojewody z Polemców. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.