Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

V Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia – 15.05.2022

 

 1. Dzisiaj rocznica pierwszej Komunii Świętej. Msza św. rocznicowa w kościele Ducha Świętego na Kalwarii o godz. 10.00.
 2. Witamy w naszej wspólnocie Ojców z Prokury Misyjnej z Poznania, dziękujemy za głoszone słowo Boże, ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.
 3. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 4. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 5. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 6. Nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Szostakach we wtorek o godz. 19.00, w Olszankach we wtorek o godz. 19.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, na Polemcach w piątek o godz. 19.00, w Kątach w piątek o godz. 17.00, w niedziele w Okczynie o godz. 18.00, w Dobromyślu w niedzielę o godz. 19.00.
 7. Próba dzieci do I Komunii Świętej w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w Bazylice o godz. 18.45.
 8. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 9. W dniach od 20 – 22.05.2022 obywać się będą w naszym Sanktuarium rekolekcje maryjne pod hasłem ”Przynaglenie płynące z Fatimy”. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Czapla z Sekretariatu fatimskiego z Zakopanego. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 18.00. Plan i więcej informacji na plakatach i furcie klasztornej.
 10. W przyszłą sobotę Uroczystość Św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela naszego Zgromadzenia. Msza św. w intencji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o godz. 18.00. W tym dniu również o godz. 10.00 w kościele Św. Jakuba w Obrze sakrament święceń kapłańskich przyjmą nasz parafianin dk. Ernest Świderski OMI oraz dk. Mateusz Zys OMI odbywający w naszej parafii swoją praktykę diakońską. Polecamy ich waszym modlitwą.
 11. Również w przyszłą sobotę kolejny Wieczór z Maryją. Rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją o Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie, Apel Maryjny i Eucharystia.
 12. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika Patrona Polski.
 13. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to p. Józefa i Jan Makuch z ul. 1 Maja, serdeczne Bóg zapłać.
 15. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.