Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

IV Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia – 08.05.2022

 

 1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium Powiatowa Pielgrzymka Straży Pożarnej, a także jubileusz 100 – lecia istnienia kodeńskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. O godz. 11.30 wymarsz sprzed Bazyliki pod figurę Św. Floriana, a następnie przemarsz na Kalwarię i Msza św. o godz. 12.00 na Zbrojowni. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 2. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 3. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentuod 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 5. Nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Szostakach we wtorek o godz. 19.00, w Olszankach we wtorek o godz. 19.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, na Polemcach w piątek o godz. 19.00, w Kątach w piątek o godz. 17.00, w niedziele w Okczynie o godz. 18.00, w Dobromyślu w niedzielę o godz. 19.00.
 6. Próba dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej w środę i sobotę o godz. 18.00 w Kościele Ducha Świętego na Kalwarii.
 7. Próba dzieci do I Komunii Świętej we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. w Bazylice.
 8. W najbliższą sobotę regionalny zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Msza św. o godz. 12.00 w Bazylice, później posiłek i spotkanie z misjonarzami.
 9. W przyszłą niedzielę kazania będą głosić Ojcowie z Prokury Misyjne przed kościołem będzie można złożyć ofiary na misje.
 10. W przyszłą niedzielę rocznica pierwszej Komunii Świętej. Msza św. rocznicowa w kościele Ducha Świętego na Kalwarii o godz. 10.00
 11. Dnia 21.05.2022 nasz parafianin dk. Ernest Świderski OMI oraz dk. Mateusz Zys OMI odbywający w naszej parafii swoją praktykę diakońską przyjmą w kościele Św. Jakuba w Obrze sakrament święceń kapłańskich. Polecamy ich waszym modlitwą.
 12. W dniach od 20 – 22.05.2022 obywać się będą w naszym Sanktuarium rekolekcje maryjne pod hasłem ”Przynaglenie płynące z Fatimy”. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Czapla z Sekretariatu fatimskiego z Zakopanego. Plan i więcej informacji na plakatach i furcie klasztornej.
 13. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski, w sobotę Święto Św. Macieja Apostoła.
 14. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium.
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 17. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Wiktora Rojka z ul. Polnej, pogrzeb się już odbył polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.