Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

II Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 16.01.2022

 

  1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 11.00, z powodu choroby wokalisty nie odbędzie się zaplanowany na dzisiaj po sumie koncert kolędowy.
  2. W związku z trwającą pandemią i nowymi obostrzeniami oraz limitami dotyczącymi ilości wiernych w kościele prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk.
  3. W piątek z okazji 159 rocznicy Powstania Styczniowego i zwycięskiej bitwy w Kodniu. Zapraszamy do wspólnego marszu na Kodeń. Zbiórka o 16.15 na Rynku, przemarsz z lasku „Borek” do Kodnia. Msza św. o godz. 17.00, po Mszy św. ok. 18.00 Apel pamięci przy kamieniu powstańców, złożenie wieńca, po zakończeniu ognisko.
  4. Za tydzień w sobotę spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00 w kościele, klasy 8 i starsi.
  5. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 11.00.
  6. W niedzielę po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie kolejnego cyklu katechez dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na Sanktuarium i Bazylikę. W tym tygodniu uczynili to Jadwiga Dejneka z ul. Rolniczej, p. Dorota Sadownik, p. Helena Borawska, p. Alina Hordyjewicz z ul. 1 Maja, Serdeczne Bóg zapłać.
  8. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł, oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
  9. W liturgii w tym tygodniu wspominamy : w poniedziałek Św. Antoniego Opata, w środę Św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, w piątek Św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę, w niedzielę przypada wspomnienie Bł. Męczenników Podlaskich.
  10. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Mariannę Sosnowską z Elżbiecina i śp. Ryszarda Antyborzec z ul. Sławatyckiej, pogrzeby się już odbyły. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.