Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

Uroczystość Bożego Narodzenia  – Ogłoszenia – 25.12.2021

 

  1. Zwiastuję wam radość wielką oto dziś w mieście Dawida narodził się Mesjasz, którym jest Chrystus Pan. Od Betlejemskiej szopki płynie dziś dla każdego i każdej z nas ogromna nadzieja, że Bóg każdego nas podtrzymuje i prowadzi w codzienności, z naszej strony potrzeba tylko abyśmy przyjęli do serca Boga i pozwolili mu działać w naszym życiu, nie tylko w Święta, ale przez wszystkie dni naszego życia. I tej odwagi Wam drodzy Parafianie, Goście i Pielgrzymi naszego Sanktuarium życzymy. Zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wystroju naszej Bazyliki na Święta. Siostrze Jadwidze, zakrystiance, Pani Krystynie Pawelec. Dziękujemy p. Ryszardowi Zaniowi, p. Filipkom, p. Tarasiukom za ofiarowane choinki. Scholi Parafialnej, Chórowi Parafialnemu, Muzykom z parafii oraz pani organistce Karolinie za uświetnienie Mszy Pasterskich. Panu: Jackowi i Romanowi wraz z ekipą za przygotowanie i wybudowanie żywej szopki. Gorące podziękowania dla pana Jacka Magra z Dobromyśla za transport zwierząt do szopki i opiekę nad nimi. Dziękujemy także naszym parafianom, którzy wypożyczyli zwierzęta do szopki panu Stanisławowi Kałużyńskiemu a panu Ryszardowi Zaniowi dziękujemy również pozostałym Ojcom za posługę słowa i posługę w konfesjonale. Braciom zakonnym za cichą i pokorną pomoc.
  3. Dzisiaj Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. o 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 17.00.
  4. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 szczególnie zapraszamy wszystkie małżeństwa w czasie tej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i specjalne błogosławieństwo, 17.00 w kaplicy klasztornej, o 18.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu naszej scholi „Uratowani”.
  5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od wtorku 28.12. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny w Internecie. Prosimy o transport dla kapłanów zwłaszcza w czasie kolędy na wioskach. W tym roku Ojcowie będą odwiedzać domy bez ministrantów. Przyjdziemy tylko do tych rodzin, które wyraziły taką wolę. Jeśli ktoś mimo to będzie czuł się chory to prosimy o informację wcześniej.
  6. W związku z trwającą pandemią i nowymi obostrzeniami oraz limitami dotyczącymi ilości wiernych w kościele prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk.