Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

III Niedziela Adwentu – Ogłoszenia – 12.12.2021

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, po Mszach Świętych puszka na Caritas diecezjalną.
 2. Po Mszach Świętych Schola dziecięca i młodzieżowa będzie rozprowadzać sianko pod stół wigilijny, świeczki oraz ozdoby świąteczne wykonane na szydełku – mikołaje, aniołki śnieżynki. Za każdy dar serca dziękujemy. Wyrażamy wdzięczność p. Elżbiecie Kaźniuk za wykonanie ozdób.
 3. Natomiast w Domu Kultury dzisiaj odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy od 9.00 do 14.00. W tych samych godzinach będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid 19.
 4. Nieszpory niedzielne w Bazylice o godz. 16.00
 5. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 6.45. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepły napój do jadłodajni. Prosimy o ofiarowanie słodkości dla naszych najmłodszych parafian.
 6. W związku z trwającą pandemią i nowymi obostrzeniami oraz limitami dotyczącymi ilości wiernych w kościele prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk. W przyszłą niedzielę będzie jeszcze jedna dodatkowa Msza św. o godz. 11.00
 7. W poniedziałek próba chóru o godz. 16.30 w Domu Kultury.
 8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłych Lektorów Słowa Bożego w klasztorze.
 9. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła rodziców, szczególnie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i bierzmowania, na konferencję p. Mieczysława Guzewicza pt. Maryja i Józef – małżeństwo niezwykłe.
 10. Przedświąteczne odwiedziny chorych przez kapłana będą w piątek w Kodniu od 8.30 , w sobotę na wioskach od 8.30.
 11. W przyszłą sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór z Maryją Rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją o Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie, Apel Maryjny i Eucharystia. Szczególnie będziemy modlić się w intencji naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 12. Również w przyszłą sobotę o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kaplicy klasztornej, klasy 8 i starsi.
 13. W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 11.00
 14. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 15. Informujemy już dzisiaj że w Wigilię będą odprawione trzy pasterki o godz. 20.00, 22.00 i 24.00. Msze św. w pierwszy dzień Świąt o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 17.00, w drugi dzień Świąt o 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 17.00,
 16. W sklepiku u Br. Adama są do nabycia kartki świąteczne. Na Furcie Klasztornej są do nabycia opłatki i świece Caritas
 17. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 18. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, w tym tygodniu uczynili to :
  Maria Szkodzińska z ul. Sławatyckiej, p. Artemiuk, p. Krystyna Filipek z ul. Zastodolnej, p. Maria Szymańska z ul. Morwowej, p. Grażyna i Henryk Wosztyl z ul. Sławatyckiej, p. Kazimiera i Franciszek Samociuk z ul. Zastodolnej, ,p. Jadwiga Wysocka z ul. Bojarskiej
 19. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora kościoła.
 20. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty do wieczności śp. Irenę Oleksik z Olszanek i śp. Janinę Alberską z Kolonii Zabłocie, pogrzeby się już odbyły, śp. Reginę Osypiuk z ul. 1 Maja pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie z kaplicy o godz. 11.30 i śp. Walentego Jedin z ul. 1 Maja pogrzeb we wtorek, wyprowadzenie z kaplicy o godz. 12.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…