Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

II Niedziela Adwentu – Ogłoszenia – 04.12.2021

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Róż Różańcowych modlących się za dzieci. Po Mszy św. odmówimy wspólnie dziesiątek różańca a następnie spotkanie w klasztorze w Sali pod kaplicą.
 3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia o godz. 16.30 w Bazylice
 5. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 6.45. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepły napój do jadłodajni. Prosimy o ofiarowanie słodkości dla naszych najmłodszych parafian.
 6. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń w województwie lubelskim, serdecznie prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk.
 7. W poniedziałek próba chóru o godz. 16.30 w Domu Kultury.
 8. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o godz. 6.45, 11.00 i o 17.00. Jest to dzień szczególnej modlitwy za w intencji Sióstr Sercanek i Misjonarzy Oblatów MN z okazji ich święta patronalnego. Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na „Godzinę Łaski” do naszej Bazyliki. W tym dniu dokonamy również poświęcenia kopii Całunu Turyńskiego na Kalwarii obok figury Jezusa Miłosiernego. Poświęcenie odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu „Godziny Łaski”.
 9. W środę na Mszy św. wieczornej o 17.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowujących się do I Komunii Świętej
 10. W przyszłą niedzielę III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, po Mszach Świętych puszka na Caritas diecezjalną.
 11. Za tydzień w niedziele po Mszach Świętych Schola dziecięca i młodzieżowa będzie rozprowadzać sianko pod stół wigilijny, świeczki oraz ozdoby świąteczne wykonane na szydełku – mikołaje, aniołki śnieżynki. Za każdy dar serca dziękujemy. Wyrażamy wdzięczność p. Elżbiecie Kaźniuk za wykonanie ozdób.
 12. Natomiast w Domu Kultury w przyszłą niedziele odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy od 9.00 do 14.00. W tych samych godzinach będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid 19
 13. Przedświąteczne odwiedziny chorych przez kapłana będą 17 i 18 grudnia.
 14. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 15. W jadłodajni „U Oblatów” można już zamawiać potrawy i ciasta na Święta. W sklepiku u Br. Adama są do nabycia kartki świąteczne. Na Furcie Klasztornej są do nabycia opłatki i świece Caritas
 16. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, w tym tygodniu uczynili to :
  Helena Sadło, p. Helena i Grzegorz Kowalczykowie
 18. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Św. Mikołaja, we wtorek Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.