Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

I Niedziela Adwentu – Ogłoszenia – 27.11.2021

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje, które animuje o. Daniel Biedniak OMI z Poznania. Witamy go w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie, dostępny na stronie internetowej i na facebooku. W poniedziałek, wtorek i środę, Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00 i 18.00 w Bazylice, o 14 w Zabłociu. Spowiedź św. każdego dnia pół godziny przed Mszą św. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn, we wtorek dla kobiet.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 6.45. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepły napój do jadłodajni. Prosimy o ofiarowanie słodkości dla naszych najmłodszych parafian.
 4. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń w województwie lubelskim, serdecznie prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację NS od godz. 15.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, nabożeństwo w intencji powołań o godz. 16.30.
 6. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze. Od piątku radni parafialni będą roznosić opłatki wigilijne i świece Caritas.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo do NSPJ.
 8. Po Mszy św. wieczornej w piątek spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00, po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 10. Przedświąteczne odwiedziny chorych przez kapłana będą 17 i 18 grudnia.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne.
 12. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Róż Różańcowych modlących się za dzieci. Po Mszy św. odmówimy wspólnie dziesiątek różańca a następnie spotkanie w klasztorze w Sali pod kaplicą.
 13. Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 14. Z tyłu kościoła na stoliku są wyłożone papierowe torby charytatywne, kto chciałby wspomóc biedne i potrzebujące rodziny z naszej parafii i przygotować dla nich paczkę świąteczną, może taką torbę zabrać ze sobą, wypełnić ją trwałymi produktami żywnościowymi lub chemicznymi i dostarczyć ją do Biura parafialnego lub na furtę klasztorną. Już dziś dziękujemy za dobroć waszych serc.
 15. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, w tym tygodniu uczynili to : p. Tamara Wasilewska, p. Eugenia i Zygmunt Magier
 17. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Święto Św. Andrzeja Apostoła, w piątek Św. Franciszka Ksawerego prezbitera.
 18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Janinę Żeszczuk z Okczyna, pogrzeb się już odbył, w środę pogrzeb śp. Heleny Tchorik z ul. Zastodolnej, wyprowadzenie z kaplicy o godz. 12.30. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.