Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 17.10.2021

 

 1. Poświęcenie nowych pomników na cmentarzach odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00, chęć poświęcenia prosimy zgłosić na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 2. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń w województwie lubelskim, serdecznie prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk.
 3. W Sanktuarium obowiązuje plan jesienno – zimowy, nie ma już Mszy św. w tygodniu o 10.30 i Apelu o godz. 21.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w Bazylice i godzinna możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź Św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo od 15.00 do 16.00 i od 17.15 do Mszy św. codziennie od poniedziałku do soboty.
 4. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 5. W poniedziałek próba chóru o 16.30 w Domu Kultury.
 6. W sobotę próba scholii dziecięcej o godz. 12.00 w klasztorze.
 7. Za tydzień w niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy św. wieczornej w Bazylice.
 8. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna taca przeznaczona jest na dzieła misyjne.
 9. Dziękujemy za dar serca złożony na Bazylikę i Sanktuarium. W tym tygodniu uczynili to p. Adam i Kazimiera Zań z ul. Powstania Styczniowego oraz p. Jan i Józefa Makuch z ul. 1 Maja. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W zakrystii można po Mszy św. nabyć kalendarz rolnika na 2022 rok w cenie 20 zł.
 11. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 12. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Św. Łukasza ewangelisty, w środę wspomnienie Św. Jana Kantego prezbitera, w piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II papieża.
 13. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie klasztornej lub w kancelarii. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach, prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.
 14. Ostatnie katechezy dla narzeczonych z dekanatu terespolskiego odbędą się najbliższą sobotę 23 października o godz. 9.00 w salce parafialnej przy kościele Trójcy Świętej w Terespolu.
 15. Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży zaangażowanym w konkurs poświęcony Bł. Ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, zwycięzcom serdecznie gratulujemy
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.