Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 10.10.2021

 

 1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski, przed kościołem puszka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, po Mszach Świętych nasza Schola będzie również rozprowadzać kremówki papieskie.
 2. Dzisiaj również spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich po Mszy św. o godz. 12.00 w klasztorze.
 3. Poświęcenie nowych pomników na cmentarzach odbędzie się w dwie niedziele 10 i 17 października o godz. 14.00, chęć poświęcenia prosimy zgłosić na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 4. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń w województwie lubelskim, serdecznie prosimy o stosowanie się obostrzeń sanitarnych jakie obowiązują, czyli maseczki wewnątrz kościoła i dezynfekcja rąk.
 5. W Sanktuarium obowiązuje plan jesienno – zimowy, nie ma już Mszy św. w tygodniu o 10.30 i Apelu o godz. 21.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w Bazylice i godzinna możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź Św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo od 15.00 do 16.00 i od 17.15 do Mszy św. codziennie od poniedziałku do soboty.
 6. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 7. W poniedziałek próba chóru o 16.30 w Domu Kultury.
 8. W piątek przypada dzień dziecka utraconego, modlimy się w tym dniu za wszystkie rodziny dotknięte stratą swojego dziecka, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w tej intencji, po Mszy św. udamy się do kapliczki na Placu Rajskim i tam pomodlimy się w intencji rodzin opłakujących swoje utracone dzieci. Prosimy aby przynieść ze sobą białe znicze które pozostawimy przed kapliczką jako symbol naszej modlitwy.
 9. W sobotę próba scholii dziecięcej o godz. 12.00 w klasztorze.
 10. Również w sobotę swoje imieniny obchodzi Siostra Jadwiga nasza zakrystianka, Msza św. w jej intencji w sobotę o godz. 18.00.
 11. Również w sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie „Wieczór z Maryją”. Rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją o Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie, Apel Maryjny i Eucharystia. Serdecznie zapraszamy.
 12. Dziękujemy za dar serca złożony na Bazylikę i Sanktuarium. W tym tygodniu uczynili to p. Krystyna Suszczyńska z ul. Polnej, p. Teresa Mierzwińska z DPS Brzóza Królewska, p. Michalina Szymańska z Katowic. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 14. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w piątek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa dziewicy i Doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
 15. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie klasztornej lub w kancelarii. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach, prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.
 16. Katechezy dla narzeczonych z dekanatu terespolskiego odbywać się będą w 4 kolejne soboty w dniach 2, 9, 16, 23 października o godz. 9.00 w salce parafialnej przy kościele Trójcy Świętej w Terespolu.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.