Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 26.09.2021

 

 1. Ojcu Proboszczowi z okazji zbliżających się imienin życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Kodeńskiej i Św. Patrona, Msza św. imieninowa o. Proboszcza o godz. 12.00.
 2. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 5. Dekretem O. Prowincjała z dniem 01 października Br. Mariusz Wojdowski OMI zostaje przeniesiony do naszego domu w Lublinie, chcemy jako wspólnota parafialna podziękować mu za długoletnią posługę w Sanktuarium w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Dorosłych Lektorów Słowa Bożego w klasztorze.
 7. Od piątku 01 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 8. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź dla dzieci od godz. 17.00
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 kolejna katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00, po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 11. W sobotę o godz. 12.00 próba scholi dziecięcej w klasztorze.
 12. Odwiedziny chorych w piątek Kodeń od 8.30, w sobotę wioski od 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub na furcie klasztornej.
 13. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Jest to również 25 rocznica beatyfikacji Bł. Męczenników z Pratulina
 14. Dziękujemy za dar serca złożony na Bazylikę i Sanktuarium, w tym tygodniu uczynili to: Stanisława Hordyjewicz, p. Helena i Tadeusz Skałbania, p. Helena Piotrowska, p. Teresa i Jan Filipek. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. W kaplicy cmentarnej Św. Wawrzyńca zostały zamontowane tymczasowe drzwi, stare drzwi zostaną poddane zabiegom konserwatorskim i wrócą na swoje miejsce za kilka tygodni.
 16. Można już zamawiać i rezerwować Msze św. na 2022 rok na furcie klasztornej.
 17. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 18. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Wincentego a Paulo prezbitera, we wtorek wspomnienie Św. Wacława męczennika, w środę Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie Św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła, w piątek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i Doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Aniołów Stróżów.
 19. Katechezy dla narzeczonych z dekanatu terespolskiego odbywać się będą w 4 kolejne soboty w dniach 2, 9, 16, 23 października o godz. 9.00 w salce parafialnej przy kościele Trójcy Świętej w Terespolu.
 20. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.