Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 12.09.2021

 

 1. Dzisiaj w Warszawie będzie miała miejsce beatyfikacja sług Bożych Matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 2. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Odpustu, ojcom i braciom z naszego klasztoru oraz wszystkim przyjezdnym, siostrom Sercankom i Karmelitankom, służbie liturgicznej, pani organistce, chórowi parafialnemu, niosącym sztandary i Obraz, pracownikom klasztoru za przygotowanie Ołtarza i Kalwarii, na ręce Pana Wójta, Sołtysów i delegacji poszczególnych sołectw składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie pięknych wieńców i darów dożynkowych, niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 6. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w Domu Kultury.
 7. We wtorek o godz. 16.00 w „Dolinie Zapomnienia” zebranie sołectwa Kodeń I, pan Sołtys serdecznie zaprasza.
 8. W przyszły piątek 17.09.21 o godz. 19.00 w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci które przystąpią w przyszłym roku do I Komunii Świętej w naszej parafii.
 9. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć o. Mariusza Boska OMI z Opola, który będzie głosił słowo Boże, przed kościołem będzie można złożyć ofiary na budowę nowego kościoła i klasztoru w Opolu.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.
 11. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 12. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Jana Chryzostoma biskupa, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę Wspomnienie NMP Matki Bolesnej, w czwartek wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki zakonnika – Patrona Polski
 13. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.