Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 29.08.2021

 

 1. Dzisiaj witamy w naszej wspólnocie parafialnej dk. Mateusza Zysa OMI, który będzie w naszej parafii spędzał czas swojej praktyki diakońskie i przejmie obowiązki wikariusza i katechety. Msza św. na powitanie o godz. 12.00
 2. Również dzisiaj kolejny dekanalny dzień skupienia dla rodzin, początek konferencją o godz. 13.30 w bazylice, 14.00 Msza św., i zakończenie adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 5. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 6. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w Domu Kultury.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłych lektorów w salce.
 8. W środę 1 Września zapraszamy dzieci i nauczycieli na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny do Bazyliki na godz. 8.00.
 9. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o wierność dla powołanych, o 17.30 nabożeństwo w intencji nowych powołań.
 10. W pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do NSPJ o 17.30
 11. W pierwszą sobotę miesiąca wieczorna Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 12. Odwiedziny chorych w Kodniu 03 września od 8.30, na wioskach 04 września od 8.30, nowych chorych prosimy zgłaszać na furcie lub w biurze parafialnym.
 13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne, zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Dziękujemy kl. Damianowi Majcherczykowi za miesięczną posługę w naszym Sanktuarium, życzymy mu obfitości Bożych Łąsk i opieki Matki Bożej Kodeńskiej na każdy dzień.
 15. W kościele Ducha Świętego jest udostępniona do 10 września wystawa zdjęć trzech papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka pod nad nazwą „Na skrzydłach wolności”
 16. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w piątek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła
 17. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł, oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 18. Dziękujemy za dar serca złożony na Bazylikę p. Renacie i Tomaszowi Piętka ze Szczecina, p. Piotrowi Muszyńskiemu, p. Kazimierzowi Witkowiczowi za wszelką pomoc okazaną przy przeprowadzaniu przeglądów budowlanych Bazyliki i Klasztoru, serdeczne Bóg zapłać.
 19. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.

Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Łapińską, pogrzeb się już odbył, oraz śp. Teresę Borkowską, pogrzeb we wtorek, wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o 12.40, Msza św. pogrzebowa o 13.00. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.