Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 22.08.2021

 

 1. Dzisiaj zmiany w porządku Mszy św. w naszym Sanktuarium z racji Jarmarku Sapieżyńskiego, Msze św. o 8.00 i 10.00 w Bazylice transmitowana przez TVP Lublin, 10.30 w kościele Ducha Świętego, 12.00 na Ołtarzu polowym na rozpoczęcie Jarmarku. W ramach Jarmarku wystąpią m. in. Zespół Jarzębina, Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Zespół Śląsk, pokazy konne, wystawy rękodzieła i produktów regionalnych i wiele innych atrakcji.
 2. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice. Msza św. o 17.00 w Bazylice sprawować ją będzie o. Karol Lipiński OMI z racji złotego jubileuszu kapłaństwa.
 3. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania uroczystości odpustowych ku czci NMP Wniebowziętej: ministrantom, lektorom, s. Jadwidze i Ss. Sercankom, naszej organistce pani Karolinie; Chórowi i Scholi Parafialnej; niosącym obraz MB Kodeńskiej, baldachim; sztandary i feretrony; panu Romkowi i Jackowi wraz z całą ekipą; na ręce pana Wójta Jerzego Trocia dziękuję pracownikom Urzędu Gminy; druhom strażakom, ojcom z naszego klasztoru i ojcom przyjezdnym za posługę w konfesjonale; dziękuję także braciom zakonnym za ich cichą i pokorną posługę; paniom i panu którzy porządkowali i sprzątali na Kalwarii.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 5. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 6. W środę spotkanie Bractwa Strażników Kościoła po Mszy św. wieczornej.
 7. W kościele Ducha Świętego jest udostępniona do 10 września wystawa zdjęć trzech papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka pod nad nazwą „Na skrzydłach wolności”
 8. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Święto Św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie Św. Moniki, w sobotę wspomnienie Św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.
 9. Za tydzień w niedzielę kolejny dekanalny dzień skupienia dla rodzin, początek konferencją o godz. 13.30 w bazylice, 4.0 Msza św, i zakończenie adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 10. Również za tydzień powitamy w naszej wspólnocie parafialnej dk. Mateusza Zysa OMI, który będzie w naszej parafii spędzał czas swojej praktyki diakońskie i przejmie obowiązki wikariusza i katechety. Msza św. na powitanie o godz. 12.00
 11. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 12. Dziękujemy za dar serca złożony na Bazylikę p. Piotrowi Muszyńskiemu, serdeczne Bóg zapłać.
 13. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.