Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 08.08.2021

 

 1. Przeżywamy 19. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o 16.30.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 3. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 4. W poniedziałek próba chóru o 16.30 w Domu Kultury.
 5. We wtorek będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wawrzyńca, patrona kaplicy na cmentarzu. Z tej racji o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w kaplicy na cmentarzu, nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św. w bazylice. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszymy w procesji różańcowej do Bazyliki.
 6. Zbliża się główny odpust w naszym Sanktuarium ku czci Matki Bożej Wniebowziętej, który rozpoczniemy w sobotę 14 sierpnia. Tego dnia ok. 9.00 przybędzie do Sanktuarium XIII Pielgrzymka Konna w Hołdzie Kawalerii Rzeczypospolitej, o 12.00 Msza św. dla kawalerzystów i pielgrzymów. Po południu zapraszamy o godz. 16.00 na Kalwarię na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 17.00 na uroczyste nieszpory maryjne w Bazylice, o 17.45 wyruszy z Bazyliki procesja Maryjna na Kalwarię; Msza św. na Kalwarii o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Na godz. 20.00 zapraszamy na procesję różańcową ze światłami, o 21.00 Apel Podlasia. Natomiast o 21.45 rozpocznie się czuwanie modlitewne prowadzone przez Zespół Guadalupe z Lublina. O północy Pasterka maryjna sprawowana przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przybyłych na uroczystości odpustowe. 5.30 w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 6.00 i 8.00 Msza św. w Bazylice. O 9.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na Kalwarii, o 9.30 Msza św. misyjna, o 11.45 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna na Kalwarię, o 12.00 suma odpustowa sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Suchodolskiego, na jej zakończenie poświęcenie kwiatów i ziół, po Sumie odpustowej Procesja Maryjna do Bazyliki, o 16.30 Nieszpory maryjne w Bazylice, po nich Msza św. o godz. 17.00, o 20.30 różaniec w bazylice i o 21.00 Apel Podlasia którym zakończymy nasze uroczystości odpustowe. Szczegółowy plan odpustu na plakatach w gablocie, w Internecie na stronie Sanktuarium i na facebooku.
 1. Prosimy panów do niesienia obrazu i baldachimu, zapraszamy Chór i Scholę parafialną, niosących sztandary i feretrony. Prosimy o przystrojenie swoich domów i posprzątanie nie tylko swoich posesji ale także serc w sakramencie spowiedzi św., aby godnie przyjąć Jezusa do swojego serca w czasie Odpustu.
 2. Chętnych do pomocy w porządkowania terenu Kalwarii przed Odpustem zapraszamy w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00. Prosimy o ofiarowanie owoców, warzyw, kwiatów i zboża do przystrojenia Ołtarza. Wszystkie te dary prosimy przynosić w piątek bezpośrednio na Ołtarz polowy.
 3. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy- Patronki Europy, we wtorek Św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w środę wspomnienie Św. Klary dziewicy, w sobotę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłana i męczennika.
 4. Dziękujemy za dar serca złożony na Bazylikę, w tym tygodniu uczynili to p. Joanna Poziemska. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 6. Za dwa tygodnie 22.08. w związku z Jarmarkiem Sapieżyńskim Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana w Bazylice i transmitowana przez TVP Lublin, Msza św. o godz. 10.30 będzie na Kalwarii w kościele Świętego Ducha. Msza św. o 12.00 rozpoczynająca Jarmark będzie również na Kalwarii na Ołtarzu Polowym.
 7. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.