Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 04.07.2021

 

 1. Przeżywamy 14. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 8.00, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja. Witamy w naszej wspólnocie nowych domowników O. Proboszcza Michała Hadricha OMI, o. Ekonoma Piotra Furmana OMI i br. Furtianina Marcina Langnera OMI
 2. Dzisiaj nieszpory niedzielne o 16.30.
 3. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 5. W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium jubileusze kapłańskie, o godz. 10.30 O. Dariusz Galant OMI – 25 lat kapłaństwa, o godz. 17.00 O. Stanisław Jankowicz OMI – 50 lat kapłaństwa,
 7. Również za tydzień nasza parafialna Schola organizuje przed bazyliką kiermasz ciast. Ofiary, które złożycie nabywając ich własne wypieki będą przeznaczone na ich wyjazd do Chorwacji.
 8. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 9. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 10. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: Rafał i Klaudia z Terespola 200 zł, Grupa z Siedlec – 200 zł, Józef i Kazimiera Smolińscy z Dobromyśla, Piotr Muszyński z Międzyrzeca Podlaskiego – 100 zł.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.
 12. W środę 30 czerwca pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Pawła Potajczuka l. 85; powierzmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…