1. Przeżywamy 13. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś przed bazyliką ministranci naszej parafii zbierają ofiary na swój wakacyjny wyjazd do Chorwacji. Za każdy dar serc bardzo dziękujemy.
 2. Kończy się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dziś o godz. 16.30 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30.
 3. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 5. W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ireneusza – biskupa i męczennika, we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej i w sobotę Święto św. Tomasza – apostoła.
 6. Próba Chóru Parafialnego w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury.
 7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Dorosłych Lektorów, a o godz. 19.00 w domu pielgrzyma spotkanie rodziców ministrantów i scholanek wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek.
 8. W piątek w naszym sanktuarium Diecezjalny Dzień Chorego oraz odpust z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej, Matki Jedności. Msze Święte w Bazylice o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Msza Święta odpustowa na kalwarii. O 10.30 powitanie pielgrzymów na kalwarii ikonferencja zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Procesja maryjna wyruszy o godz. 11.30. O 12.00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim. Prosimy panów do niesienia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, prosimy przygotować feretrony i sztandary. Zapraszamy do uświetnienia tej uroczystości Chór Parafialny.
 9. Uroczystość odpustowa to również pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00; po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. O godz. 18.00 dalsza część Adoracji Najświętszego Sakramentu aż do apelu maryjnego – prosimy o jej animowanie.
 10. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną na godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. W przyszłą niedzielę NA Mszy Świętej o godz. 12.00 powitamy nowego proboszcza – o. Michała Hadricha OMI, ekonoma – o. Piotra Furmana OMI oraz furtiana – br. Marcina Langnera OMI. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 8.00, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
 12. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 13. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 14. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: p. Mirosław z rodziną z Urszulina.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.