1. Przeżywamy 12. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś przez całą niedzielę Słowo Boże głosi nasz parafianin dk. Ernest Świderski OMI, który niedawno przyjął święcenia diakonatu.
 2. Dziś o godz. 13.30 przed bazyliką start Biegu Wilczym Tropem. Zapisy przez stronę internetową Domu Kultury w Kodniu.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz w niedziele o 16.30.
 4. Każdego dnia zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 5. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 6. W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin naszych współbraci: o. Jana Domańskiego OMI i o. Jana Klubka OMI. Msza Święta w ich intencji w czwartek o godz. 18.00.
 7. W piątek 25 czerwca zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcję Szkoły na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego do bazyliki na godzinę 8.00.
 8. Również piątek o godz. 19.00 spotkanie Grupy AA „Sapieha”.
 9. W przyszłą niedzielę 27 czerwca ministranci naszej parafii będą przed kościołem zbierać na swój wakacyjny wyjazd do Chorwacji. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
 10. Również w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12.00 będziemy żegnać o. Włodzimierza Jamrochę OMI, o Dariusza Buczka OMI i br. Andrzeja Błażejewskiego OMI, którzy od 1 lipca będą posługiwać w innych placówkach. Natomiast pożegnanie wikariusza o. Krzysztofa Wrzosa OMI nastąpi po powrocie ministrantów i scholi z wakacyjnego wyjazdu 28 lipca o godz. 18.00.
 11. Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Filipkowi i przedstawicielom Rady Duszpasterskiej za pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją ”Stop Aborcji”. Serdeczne Bóg zapłać Paniom Eugenii Daniluk, Mariannie Maryniuk, Ewie Kępka, Jadwidze Kuzawskiej, Wandzie Sosidko, Grażynie Bachanek, Jolancie Karpowicz, Żanecie Bieleckiej, Grażynie Wosztyl i Agacie Głowackiej za porządkowanie Kalwarii.
 12. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 13. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skrzyni przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 14. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: p. Krystyna Hałaszko z ul. Sławatyckiej, p. Teresa Borkowska z ul. Morwowej oraz p. Tadeusz Izdebski.
 15. Organizowana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wyruszy w tradycyjnej, dobrze nam znanej formie. W związku z tym spotkanie organizacyjne grupy 11 odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 16.30 w dolnym kościele w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej przy ul. Długiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.