1. Przeżywamy 11. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś przed kościołem Radni Parafialni zbierają podpisy pod projektem „Stop Aborcji”.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz w niedziele o 16.30.
 3. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 5. Jeszcze raz pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania uroczystości Bożego Ciała, Oktawy i uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa: ministrantom, lektorom, Ss. Sercankom, naszej organistce pani Karolinie, Chórowi Parafialnemu, niosącym baldachim, feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom i s. Justynie, panu Romanowi Zabłotnemu i Jackowi Skrzypczakowi oraz wszystkim budującym ołtarze. Dziękujemy również panu Kazimierzowi Ochodowi za wyczyszczenie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Zwracamy się z wielką prośbą do parafian i nie tylko, którzy chcieliby pomóc w plewieniu kalwarii. Mile widziana własna graczka i rękawiczki. Rozpoczęcie prac o godz. 9.00. Również w tym dniu próba Chóru Parafialnego w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury.
 7. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy 7 SP przygotowującej się do sakramentu bierzmowania we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w bazylice.
 8. W czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 9. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godz. 19.00.
 10. Zapraszamy na czuwanie modlitewne „Wieczór z Maryją” w sobotę 19 czerwca na godzinę 19.00. Rozpoczęcie konferencją, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentalnej spowiedzi świętej; 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie; 21.45 Msza święta z homilią.
 11. W przyszłą niedzielę 20 czerwca Msza Święta o godz. 10.00 będzie transmitowana w Katolickim Radio Podlasie. Również tego dnia Bieg Wilczym Tropem. Start o godz. 13.30 przed bazyliką. Zapisy przez stronę internetową Domu Kultury w Kodniu.
 12. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 13. Zachęcamy do odwiedzania „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 14. Decyzją o. Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z końcem czerwca kończą posługę w naszym sanktuarium i przechodzą do innych placówek: o. Dariusz Buczek OMI do Iławy; o. Włodzimierz Jamrocha OMI do Bodzanowa; o. Krzysztof Wrzos OMI do Kędzierzyna – Koźla; br. Andrzej Błażejewski OMI do Poznania. Od 1 lipca nowym proboszczem będzie o. Michał Hadrich OMI, nowym ekonomem o. Piotr Furman OMI, a furtianem br. Marcin Langner OMI.
 15. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.
 17. W sobotę 12 czerwca pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Mariannę Szkodzińską l. 84; powierzmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…