1. Przeżywamy 10. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę kościołów w diecezji.
 2. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz w niedziele o 16.30. Wyjątkowo w najbliższy czwartek z racji zakończenia Oktawy oraz w piątek z racji uroczystości nabożeństwo czerwcowe po procesji eucharystycznej.
 4. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 5. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 6. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała w niedzielę po sumie, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Prosimy o przygotowanie do precesji sztandarów, feretronów; prosimy panów do niesienia baldachimu oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
 7. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy 8 SP przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w bazylice po wieczornej Mszy Świętej.
 8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – mieszkańcy Dobromyśla i Olszanek

II ołtarz – mieszkańcy Zabłocia

III ołtarz – mieszkańcy ul. Sławatyckiej

IV ołtarz – mieszkańcy bloków na ul. Polnej

Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków. Spotkanie budowniczych ołtarzy w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej przed bazyliką.

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja wokół bazyliki. Prosimy przygotować sztandary, feretrony i baldachim.
 2. Odwiedziny chorych w wioskach w piątek 11 czerwca od godz. 8.30.
 3. Spotkanie Grupy AA „Sapiecha” w piątek o godz. 19.00.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to również święto patronalne Sióstr Sercanek posługujących w naszej parafii. Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza Święta w intencji budowniczych ołtarzy na Boże Ciało oraz na zakończenie oktawy.
 6. Msze Święte o godz. 18.00 o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli i gospodarstwie dla parafian: z Kątów (4 czerwca); z Szostak i Zalewsza (5 czerwca); Olszanek (7 czerwca); Elżbiecina i Zagacia (8 czerwca); Okczyna i Łęgów Okczyńskich (9 czerwca); Dobromyśla (10 czerwca); Polemiec (11 czerwca); Kodnia i Łęgów Kodeńskich (12 czerwca)
 7. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 8. Zachęcamy do odwiedzania „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: p. Teresa i Michał Wieteska; oraz za ofiary w ubiegłą niedzielę na dzieło Fundacji Orla Straż w wysokości 5930zł. Bóg zapłać
 9. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.