1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Wczoraj na uroczystej Eucharystii w Obrze nasz parafianin Ernest Świderski z rąk abpa Stanisława Gądeckiego przyjął święcenia diakonatu.
 3. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w Bazylice dziś o 16.30 i jutro o 17.30.
 4. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 5. W poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy również miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed każdą Mszą Świętą wieczorną.
 7. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie do precesji sztandarów, feretronów; prosimy panów do niesienia baldachimu oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja do IV ołtarzy. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – (na ul. 1 Maja) rodzice i dzieci I Komunijne oraz mieszkańcy ul. 1 Maja

II ołtarz – (na ul. Szkolnej) rodzice i dzieci przeżywające I Rocznice Komunii, Rada Parafialna oraz Nauczyciele ZPO Kodeń;

III ołtarz – (ul. Zastodolna) mieszkańcy ul. Dąbrowskiej i Zastodolnej;

IV ołtarz – (na Rynku) Ochotnicza Straż Pożarna

Spotkanie budowniczych ołtarzy oraz dziewczynek sypiących kwiaty w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej przed bazyliką.

 1. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę po sumie.
 2. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 12.00 – prosimy o jej animowanie; następnie zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00; po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego. Na godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną – będzie okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej.
 3. Odwiedziny chorych: w Kodniu 4 czerwca od godz. 8.30, na wioskach 11 czerwca od godz. 8.30.
 4. Spotkanie Grupy AA „Sapiecha” w piątek o godz. 19.00.
 5. W sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną na godzinę 18.00, a po niej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 7. Zachęcamy do odwiedzania „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: p. Tadeusz Piętka z ul. Sławatyckiej oraz p. Genowefa Mroczek z Warszawy. Również bardzo dziękujemy za dar ołtarza złożony przez dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. Z ofiar zostanie ufundowany nowy krzyż do kościoła Ducha Świętego.
 8. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.