1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz wspomnienie św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. W naszej parafii gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Prokury Misyjnej w Poznaniu, którzy głoszą Słowo Boże dzieląc się doświadczeniem pracy misyjnej oraz przed kościołem zbierają ofiary na misje. Msza w intencji Przyjaciół Misji o godz. 12.00, a po niej spotkanie z misjonarzami.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Kątach w niedzielę o godz. 14.00, w Szostakach w niedzielę o godz. 15.00, w Olszankach w środę o godz. 17.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, w Okczynie w czwartek o godz. 19.00, w Dobromyślu w piątek o godz. 19.00, w Polemcach w sobotę o godz. 16.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 3. Od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 4. W poniedziałek spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 16.00 w Bazylice oraz próba Chóru Parafialnego o godzinie 16.30 w Domu Kultury.
 5. Od wtorku do piątku w Kodniu będzie miał miejsce Kongres Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Jest to ważne wydarzenie dla naszej Prowincji. Będziemy gościć przedstawicieli poszczególnych klasztorów. W środę wieczorna Msza Święta pod przewodnictwem bpa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Polecamy ten czas waszej modlitwie.
 6. W piątek uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda OMI – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. O godz. 10.00 poświęcenie Domu Pielgrzyma, a o 10.30 uroczysta Eucharystia w Bazylice pod przewodnictwem o. Prowincjała Pawła Zająca OMI.
 7. Spotkanie Grupy AA „Sapiecha” w piątek o godz. 19.00.
 8. W sobotę o godz. 15.00 spowiedź i próba liturgii dla dzieci i rodziców, którzy będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.
 9. Zapraszamy na czuwanie modlitewne „Wieczór z Maryją w Wigilię Zesłania Ducha Świętego” w sobotę 22 maja na godzinę 19.00. Rozpoczęcie konferencją, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej; 20.30 różaniec; 21.45 Msza święta z homilią.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Msza Święta z okazji rocznicy I Komunii Świętej o godz. 10.00 na kalwarii. O 12.00 suma odpustowa, która rozpocznie się procesją Eucharystyczną z Bazyliki o godz. 11.45. Prosimy o przygotowanie do precesji sztandarów, feretronów; prosimy panów do niesienia baldachimu; prosimy o obecność Chóru Parafialnego.
 11. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł oraz nowy numer „Misyjnych Dróg” w cenie 5,00 zł.
 12. Informacja dla 8-klasistów: Zespół Szkół w Małaszewiczach w nowym roku szkolnym proponuje kształcenie na nowych kierunkach: technik transportu kolejowego, technik pojazdów kolejowych, sterowanie ruchem kolejowym, eksploatacja portów i terminali, informatyk, monter nawierzchni kolejowej, logistyk oraz profil służb mundurowych (Straż Graniczna lub Policja). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 13. Zachęcamy do odwiedzenia „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: Kazimiera Mackiewicz z ul. Bojarskiej; Adela Krótkiewicz z ul. Terespolskiej; Józef Mirończuk z Kostomłot i Zofia Marecka z Dobromyśla.
 14. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.